Simona Halep e in sferturi si o asteapta un meci dificil! Cine e urmatoarea adversara

SIMONA HALEP – POLONA HERCOG 6-1 4-6 6-3 | GAME! SET! MECI!

Simona Halep e in sferturi, acolo unde o va intalni pe Angelique Kerber! Nemtoaica a trecut in optimi de Rebecca Peterson cu 7-6 6-0!

Setul 3

5-3 Hercog salveaza doua mingi de meci ale Simonei si amana deznodamantul partidei
5-2
Halep isi face serviciul si mai are nevoie de un singur game pentru a castiga partida!
4-2
Slovena isi face serviciul imediat dupa ce a reusit break-ul. Simona trebuie sa apere avantajul break-ului
4-1
Hercog recupereaza un break
4-0 BREAK Halep!
Simona se distanteaza in setul decisiv si e tot mai aproape de victorie
3-0
Game la 0 pentru Simona, care face repede 3-0 in decisiv!
2-0 BREAK Halep!
 Simona incepe in forta setul 3!
1-0
Game la 0 pentru Simona in debutul setului decisiv!

Setul 2

4-6 SET HERCOG! Simona Halep, nevoita sa lupte in decisiv pentru a avansa in sferturi!

Loading...

4-5 BREAK la 0 Hercog! Slovena va servi pentru set!
4-4
Hercog nu mai cedeaza serviciul
4-3
Un nou game disputat pe serviciul Simonei, insa Halep il inchide in cele din urma!
3-3 RE-BREAK imediat al Simonei Halep!
 Hercog nu poate face nimic in fata loviturilor excelente ale Simonei
2-3 BREAK Hercog!
Simona face un prim game slab pe propriul serviciu si cedeaza game-ul

Simona Halep

2-2
Hercog a inceput sa reactioneze mai bine la serviciu si se pastreaza egalitatea in setul secund
2-1
Halep raspunde si ea cu un game la 0 pe propriul serviciu!
1-1
 Game la 0 pentru Hercog!
1-0 Simona isi castiga rapid serviciul in debutul setului 2

Simona Halep – Polona Hercog Setul 1

6-1 SET HALEP! Simona mai face un break si castiga rapid primul set! Hercog a salvat cinci mingi de set in acest game, insa pe cea de-a sasea nu a mai putut-o controla

5-1 Halep raspunde imediat cu un nou game solid la serviciu

4-1 Hercog salveaza o minge de break si inchide, in cele din urma, game-ul, adjudecandu-si primul game din acest set

4-0 Simona pierde doua puncte, in sa inchide game-ul la serviciu tot in favoarea ei!
3-0 BREAK Halep!
Hercog nu reuseste sa o opreasca pe Simona. Slovena trimite in fileu, iar game-ul ii revine romancei
2-0
Simona face un game solid pe propriul serviciu si face repede 2-0
1-0 BREAK Halep!
 Simona incepe meciul cu un game castigat pe serviciul adversarei

Dupa ce ieri a eliminat-o pe Hsieh, scor 6-2, 6-0 in saisprezecimile turneului de la Eastbourne, Halep va juca astazi in optimi cu slovena Polona Hercog.

In acest moment, Simona Halep ocupa locul 7 in clasamentul WTA, dupa ce nu a reusit sa-si apere titlul castigat in 2018 la Roland Garros.

Egalitate la intalnirile directe

Halep (7 WTA) si Hercog (60 WTA) sunt la egalitate, 1-1, la intalnirile directe. Simona s-a impus anul acesta in turul 3 la Miami, in schimb ce Hercog a castigat in 2009 turneul ITF de la Sofia. Dupa victoria cu Hsieh, Halep si-a asigurat 55 de puncte WTA si 12.200 de dolari.

Sursa: sport.ro